Zapraszamy na Roczek naszego Partnera – Cafe Draże!

8 Wrz

Cafe Draże ma roczek!!! Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania pierwszych urodzin Draży w klimacie gastronomiczno-street artowym!

*************

Więcej informacji na stronie www.cafedraze.plPunkt 14:00 startujemy z nietypowym szoł. Przejmujemy ulicę prowadzącą do Starego Młyna i zamieniamy ją w przestrzeń wspólnego użytku. Urodzinowe Reclaim the steet na Przedzamczu obejmie następujące nieksrępowane akcje kulinarno-kulturalne.

KULTURALNIE,KULINARNIE!!!

od 14:00
GASTROBITWA NA SPRAYE grafficiarze + street artowcy
tag: RARYTASY I FRYKASY

W sobotnie po południe do boju staną dwie toruńskie załogi zajmujące się twórczym mazaniem po murach. Wzdłóż ulicy Przedzamcze rozwinięty zostanie baner, który posłuży tego dnia za płótno. Temat przewodni to “Rarytasy i Frykasy!”
Z banera w trakcie kolejnych warsztatów uszyjemy recyklingowe torby i poduchy !!!

od.14:00
Gastroatak na Przedzamczu czyli podwieczorek na trawie
Zapraszamy wszystkich na wspólny, urodzinowy podwieczorek na trawie. W 100 % roślinne rarytasy i frykasy serwować będzie Fundacja Smacznego i cafe Draże.
Każdy może przynieść swoje co nieco i świętować z nami. Bierzcie znajomych, psy, koty, frykasy, co tam jeszcze chcecie i wpadajcie!

od 16:00
LABORATORIUM HERBATY kulinarno-street artowa akcja

Zapraszamy na popołudniową urodzinową herbatkę do Draży – tym razem zamiast pić będziemy malować herbatą. Skoro barwnik jest niekonwencjonalny to metody nanoszenia go na papier nie mogą być Inn – do malowania będziemy używać gąbek, spryskiwaczy, słomek oraz torebek, z których zaparzymy herbatę. Do dalszych eksperymentowania wykorzystamy gazety – na gotowych kompozycjach wykonanych przy użyciu barwników otrzymanych z różnych rodzajów herbat będziemy odbijać wycinki gazet – wilgotny papier wchłonie tusz drukarski.
Laboratorium Herbaty otwieramy o godzinie 16:00. Zapraszamy miłośników herbaty w przedziale wiekowym: 4-100 lat do wspólnego eksperymentowania!

Prowadzenie: Przemek Oleksyn/ Grupa Opór

od 16:00
Swap Party czyli urodzinowa wymienialnia przy kawce Fair Trade. Wpadajcie powymieniać się z nami majtami, gratami i innymi gadżetami!

od 16:00
Knitting czyli szydełkowanie z Megafonem

Prowadzenie: Stowarzyszenie Artystyczno-kulturalne Megafon

OD 14:00 BEFORE przy warsztatach umili dj Furia

*******AFRTER PARTY*********

JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ ELEKTRO W TORUNIU!!!!!

od 20:00
by proxy
Dwuosobowy duet, założony w Krakowie na gruzach projektu Display. We wrześniu zeszłego roku ukazała się ich debiutancka EP „They Leave Us”, zawierająca pięć zróżnicowanych stylistycznie utworów. W maju 2012 r. By Proxy decyzją jury znalazło się w gronie artystów, ktorzy wygrali klubowe przesłuchania konkursu T-Mobile Music „Zrób Głośniej” .Aktualnie zespół kończy pracę nad drugą EP, która ukaże się pod skrzydłami PINK KONG Agency.

http://soundcloud.com/byproxypl
http://www.t-mobile-music.pl/profil/by-proxy,33555.html

Yummy Cake !!!!!!!

Zespół spod znaku różowego pudla znany jest w kręgach niezależnej kultury od 2006 roku. Niespotykane na polskim rynku brzmienie YC wynika z połączenia syntezatorów i żywego rockandrollowego pie….nięcia, które na koncertach przeplata się z electro i synthpopem.
Yummy Cake skutecznie realizują wizję muzyki elektropopowej z punkowym pazurem. Mocne bity przeplatają się z melodyjnym wokalem, po to, aby za chwilę zaskoczyć kaskadą syntetycznych dźwięków. YC to potega basu i mocny rytm połączony z ekspresyjnym i melodyjnym vocalem. Robią muzykę, przy której można się bawić ale nie jest to tandetny pop. Na scenie używają sporego zestawu instrumentów i elektronicznych efektów.
Występowali w najlepszych polskich klubach i za granicą. Stałym elementem show są visuale i elementy performatywne.

http://www.facebook.com/yummycakeband
http://www.youtube.com/user/YummyCakeBand

*************

AFTER:
OD 22:00-23:00
Tekno Kolektyw Toruń +przyjaciele -z cylu Draże na beat’cie w ramach propagowania idei freetekno i elektornicznych mocnych dźwięków!

*************
Współpraca:
Fundacja Smaczego, Fundacja Magazyn Zmian, Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka, Fundacja Fabryka Utu,Stowarzyszenie Kulturalno-artystyczne Gramofon, Grupa Opór, Ekipa NERDS, Tekno Kolektyw Toruń

Patronat medialny:
Pink Kong Agency, Electroclash Polska, Co w Toruniu, Independent.pl, Kulturalny Toruń, Musli Magazyn, Ulica Ekologiczna, Orbi Toruń

Akcje kulinarne w Drażach odbywają się w ramach projektu Gastrorakieta.Sztuka od kuchni.

Gastrorakieta. Sztuka od kuchni to specyficzna sytuacja kulturalna, cykl warsztatów i spotkań, obejmujących działania, bazujące na obserwacji sztuki i życia codziennego, wykorzystujące fakt istnienia w sztuce licznych paralel z gastronomią i smakiem. Na projekt składają się adresowane do młodego odbiorcy interdyscyplinarne działania, niekonwencjonalne lekcje historii sztuki oraz akcje w przestrzeni publicznej. Podczas warsztatów powstanie seria unikatowych gastronotatników, a podsumowaniem projektu będzie specyficzna książka kucharska z przepisami na wzbudzanie sytuacji twórczych. Znajdziemy w niej: receptury uczestników działań, warzywno-owocowe rysunki, plamy z herbaty i soku oraz „gastronomiczną” historię sztuki; dowiemy się jak w kreatywny sposób używać otoczenia, ucząc o kolorach, formie, fakturze; czerpać z tradycji i niebanalnie wykorzystując warsztat kulinarny, przekładać go na działania edukacyjne.

wjazd na koncerty – 8ziko
reszta – free

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: